Republika Kraví hora

Nejkrásnější pohled na svět je přes skleničku vína, kterou vypijete v dobré společnosti!

mapa

To dobře ví obyvatelé Bořetic, ale také Kravihorské republiky. Místní jsou milí a pohostinní lidé, rádi Vás uvidí a pozvou do svého sklípku na pohárek toho nejlepšího, co mají v lahvích či sudech.

Spolkovou republikou je Kraví hora proto, že se skládá ze tří částí, a to ze Zahraničí (sklepy jsou postaveny dva metry za hranicí katastru Bořetic), dále Hliníky a největší Kraví hory.

Samotná myšlenka vzniku této recesistické republiky vznikla už v osmdesátých letech, avšak k jejímu vyhlášení došlo až v listopadu roku 2000, kdy během senátních voleb proběhla i přímá volba prezidenta, předsedy vlády a ministrů.

Vedení republiky organizuje výjezdy do různých vinařských oblastí, pořádá žehnání mladých vín a výstavy vín, zajišťuje zvyšování vinařské a vinohradnické vzdělanosti pořádáním přednášek odborníků.

Republika vydává pasy, poštovní známky a propagační materiály, dokonce užívá i vlastní měnu, kterou je jeden Kravihorec (v přepočtu je roven jednomu Euru a je krytý vínem pokladu republiky). Republika má i svou hymnu.

Tuto pozoruhodnou zemi můžete navštívit i Vy! A pokud chcete vědět, co Vás čeká, podívejte se na video, které vytvořil Vinařský fond, nebo si můžete více přečíst přímo na stránkách republiky.

 

 

© VINO TRAVEL s.r.o. • ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign – tvoříme obchodně úspěšné weby

Top