Vinařské cyklostezky

Bořetice a jejich okolí jsou oblíbeným cykloturistickým cílem. Vinařskými cyklostezkami, které vám nabídnou dechberoucí výhledy na vinorodou krajinu. Zdatnější cyklisté (nebo ti, kdo jsou vybaveni elektrokolem ;)) se mohou vydat i do vzdálenějších destinací (Lednicko-valtický areál či zámek ve Slavkově u Brna), doporučujeme ale projet region křížem krážem!

  • Cyklistický tip!

Dřív nebo později se jistě rozhodnete navštívit i sousední Vrbici. Doporučujeme dobře rozvrhnout síly a zařadit ji do itineráře spíš na začátek, dokud máte dost sil na vyšlapání dlouhého kopce. Alternativně doporučujeme trasu vedoucí přes Čejkovice, kdy budete na Vrbici končit a do Bořetic je to pak už jenom z kopce!

Moravská vinná cyklostezka

Vinařská stezka Moravská vinná je páteřní cyklostezkou procházející celou jižní Moravou. Je jakousi vinařskou magistrálou vedoucí od Znojma až po Uherské Hradiště a a umožní vám poznat krásy vinorodé Moravy ze sedla kola nebo formou pěších procházek. Část, která prochází Velkopavlovickou vinařskou podoblastí začíná v Hustopečích a končí v Krumvíři.

Moravská vinná stezka vede přímo přes Bořetice a recesistickou Svobodnou spolkovou republiku Kraví Hora. Pokud projdete celnicí, můžete zde například navštívit sídlo vlády, požádat o audienci u prezidenta nebo ochutnat tekutý poklad republiky.

Velkopavlovická vinařská cyklostezka

Velkopavlovická vinařská stezka prochází národopisnou oblastí Hanácké Slovácko. Pokud byste vyrazili z Uherčic, kde začíná a projeli ji celou až po Krumvíř, kde končí, urazili byste 150 km pestrým terénem pro všechny kategorie cyklistů. Rovinatější část je ta „naše“, jižní, i ta ale vede přes Vrbici a tak je třeba trasu správně naplánovat. Cestou můžete navštívit například Muzeum obce Kobylí, pokochat se výhledem z kopce Stráž ve Vrbici a obdivovat malebné vinné sklepy hloubené v pískovci.

Cyklostezka Krajem Andrémapa_krajem_andre-cbc937

Tato cyklostezka je vhodná pro zkušenější cyklisty s trekkingovými nebo horskými koly. Trasa měří 42,5 km a provede Vás z Hustopečí přes Starovičky, Velké Pavlovice a Bořetice na Vrbici. . Své jméno dostala podle odrůdy červeného vína, která byla vyšlechtěna ve Velkých Pavlovicích. Proto jsou v této oblasti pro pěstování André nejvhodnější podmínky.

Cyklostezka Modré Horymapa_modre_hory-959ff3

Stezka Modré hory, která spojuje vinařské obce Kobylí, Vrbici, Bořetice, Velké Pavlovice a Němčičky, je jedním z nejzdařilejších projektů místních vinařských cyklotras. Třicet kilometrů perfektně vyznačené trasy tvoří cyklisticky pestrý okruh, který nabízí nejen ideální trasu pro rodinné výlety, ale i několik atraktivních terénních úseků pro náročnější cyklisty. Pět obcí Modrých hor je svou polohou předurčeno k pěstování modrých hroznů, proto se zde vyrábí také vynikající červené víno. Více o této trati se můžete dočíst zde.

Kravihorská turistická stezkamapa_kravihor_tur_stezka-3fe4ae

Po krásách Bořetic a okolí Vás provede Kravihorská turistická stezka, která je určena především k pěší turistice, ale je dobře sjízdná je i na kole. Stezka Vás zavede k bořetické rozhledně, do přírodní rezervace Zázmoníky a dál do Němčiček, kde uvidíte kromě jiného tzv. strom Slovácka oskeruši. Délka této trasy je 12,5 km.

© VINO TRAVEL s.r.o. • ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign – tvoříme obchodně úspěšné weby

Top