Blog

KnihPoint na Mlýně

KnihPoint najdete v chodbě v prvním patře našeho penzionu. Zde jsou Vám k dispozici nejrůznější žánry knih – od místopisných, přes detektivky, knížky pro děti a náctileté a také pár kousků opravdové klasiky. A pokud si zde knížku vyberete a nestíháte ji během Vašeho pobytu dočíst – nic se neděje! Zkrátka si ji odvezte domů! A pokud u nás svou knížku dočtete a nechce se Vám s ní tahat domů, nechejte ji v našem KnihPointu pro další hosty!

Víno v oranžovém aneb noční otevřené sklepy

Neobvyklou ochutnávku vín spojenou s putováním po vinných sklepech připravili velkopavlovičtí vinaři. Krásně vychlazená rosé a bílá vína, ale i vynikající červená vína můžete ochutnat v 19 vinných sklepech včetně Šlechtitelské stanice Velké Pavlovice a VINIUM a.s., a to v nezvyklou dobu od 17 hod. do půlnoci.

Tradiční krojované hody

Krojované hody jsou největším svátkem v jihomoravských obcích.  Tento svátek se odehrává v každé vesnici v jiném termínu, podle patrona, jemuž je v dané obci zasvěcen kostel. Jedná se o třídenní veselí, ve většině obcí od neděle do úterý, jinde od soboty do pondělí, kdy se mladá chasa obleče do svátečních krojů, účastní se mše svaté, pořádá průvod obcí a následnou zábavu „pod májú“ na hodovém sóle. Vyvrcholením hodů v obcích našeho regionu je tanec zvaný „zavádka“, který je doménou volených představitelů chasy – stárků. Následná zábava nezřídka trvá až do rána druhého dne.

Soutěž o víkend v Bořeticích

Zúčastněte se naší soutěže o víkend na jižní Moravě, kterou pořádáme na našem facebookovém profilu. Ve hře je ubytování pro dvě osoby v termínu od 5. do 7. srpna 2016. Naše spřátelené vinařství Baraque přidalo k výhře ještě dvě láhve Frankovky rosé 2015 a dvě skleničky, aby Vám vyhraný pobyt ještě zpříjemnilo.

Expedice krajem André

Před prázdninami se můžete vydat na pohodové vinné putování po trase cyklostezky Krajem André, které proběhne 25. června 2016 a startuje v autokempu Formanka (Šafaříkova ul., Hustopeče), a to od 9 do 12 hodin.

večer ve vinném sklepě vinařství Baraque

Volné pokoje na akci Ze sklepa do sklepa

Ze sklepa do sklepa ve Velkých Bílovicích

Jednou z turisticky nejatraktivnějších vinařských akcí je putování Ze sklepa do sklepa ve Velkých Bílovicích. To letošní proběhne 2. dubna 2016 a svoje dveře otevře na padesát vinných sklepů a vinařství. Dokonalá organizace zahrnuje nejen celodenní ochutnávku, večerní kulturní program a občerstvení, ale také autobusy pro přesun mezi jednotlivými sklepními lokalitami.

© VINO TRAVEL s.r.o. • ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign – tvoříme obchodně úspěšné weby

Top